Neplacené praxe za ponižujících podmínek a rozpočet na vědu a školství byly hlavními tématy sněmu ČSU

úterý 24. dubna 2018 ·

Neplacené praxe, často i za ponižujících podmínek, současná snaha vlády očesat rozpočty vědeckých institucí a také volba nového předsednictva byly na pořadu jedenáctého brněnského Sněmu České středoškolské unie (ČSU). Volby předsednictva ČSU se konaly v neděli. Předsedou organizace se stal Martin Mikšík z brněnského Technického lycea. Informuje Deník referendum.

Nová členka předsednictva ČSU Kateřina Adámková z Gymnázia Nad Alejí v Praze Deníku Referendum o pondělním jednání řekla, že během něj „probíhají workshopy a diskuze o směřování celé ČSÚ“. Jejich cílem podle Adámkové je „vyslechnout a zapojit do rozhodování všechny delegáty z celé republiky, abychom pak společně rozhodli o budoucím směřování ČSU“.

Hlavním tématem jedenáctého sněmu byla problematika středoškolských praxí. Zástupcům ČSÚ vadí, že studenti ve firmách nedostávají žádné či velmi nízké odměny za práci a pro mnoho firem jsou tak zdrojem levné pracovní síly. Špatně placené praxe jsou podle studentů v supermarketech, restauracích i nemocnicích.

„Je opravdu žalostné, když studenti pracují mnohdy zadarmo pro zisk někoho jiného. Zároveň bychom se měli na praxích něco naučit, nicméně v současnosti zaměstnavatelé často nechávají praktikanty dělat práce, které nechtějí vykonávat kmenoví zaměstnanci. Často se jedná o úklid kanceláří nebo dokonce i záchodů,“ sdělil Deníku Referendum nový člen předsednictva Viktor René Schilke z Gymnázia Olomouc.

Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.