Ministr se zastal bývalé ředitelky ústavu v Chrastavě. Žádnou chybu neudělala

čtvrtek 26. dubna 2018 ·

Ministr školství Robert Plaga nesouhlasí s otevřeným dopisem, který mu zaslal starosta Chrastavy Michael Canov. V něm starosta žádá potrestání bývalé ředitelky Výchovného ústavu v Chrastavě Soni Cpinové a tehdejší ministryně školství Kateřiny Valachové. Podle Canova kryly pohlavní zneužití třináctiletého, navíc mentálně postiženého chlapce jiným chovancem ústavu. Plaga ale tvrdí, že se exředitelka ničím neprovinila. Informuje MF DNES.

„Z žádných doložitelných dokumentů v zařízení nevyplývalo, že by ke zneužití mezi chlapci mohlo dojít. Bývalé vedení takové tvrzení nikde nedeklarovalo. Policejní vyšetřování neprokázalo, že by ze strany paní Cpinové došlo k pochybení ve smyslu přestupku či trestního činu,“ uvedl Plaga. Ta prý naopak svým nástupem celou atmosféru v ústavu zklidnila. Podle České školní inspekce se totiž v ústavu používaly před její nástupem nevhodné výchovné metody.

„V žádném případě nepovažuji za vhodné opakované a ničím nepodložené útoky jak na bývalou ředitelku, tak na další osoby,“ dodal Plaga v reakci na Canovův dopis.

Celý text naleznete v MF DNES
Zprávu ČTK naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.