Valachová trvá na reformě financování škol, chce ji zařadit na jednání o vládní koalici mezi ČSSD a ANO

středa 21. března 2018 ·

ČSSD bude chtít, aby se reforma financování regionálního školství byla součástí jednání s ANO o koaliční vládě. Novinářům to dnes řekla poslankyně Kateřina Valachová (ČSSD), která nesouhlasí s návrhem ministra Roberta Plagy (za ANO) na odklad reformy o rok. Plaga to minulý týden zdůvodnil tím, že ministerstvo školství nedokáže zaplatit změny ve financování regionálních škol. Informuje ČTK.


Kateřina Valachová (facebook.com)
Zástupci ČSSD dnes dopoledne o školství s ANO jednali, rozhovory ale podle Valachové ještě budou pokračovat a sociální demokraté na nich téma reformy regionálního školství nadnesou. Valachová požaduje, aby se financování škol stalo součástí vládního programového prohlášení a aby v něm bylo garantováno, že školy peníze dostanou.

Reforma by měla odstranit rozdíly v nerovném postavení obdobných škol v různých krajích. Školy podle ní mají dostávat peníze podle počtu odučených hodin, ne žáků. Připravila ji už předchozí vláda, Plaga ale navrhl odložit účinnost o rok, takže by školy byly podle nového systému financovány až od kalendářního roku 2020.

Celý text naleznete zde
Zprávu serveru Novinky.cz naleznete zde

2 komentářů:

Unknown řekl(a)...
21. března 2018 22:19  

reforma= od fotbalistů odkloníme k hokejistům ?

tyrjir řekl(a)...
26. března 2018 11:37  
Tento komentář byl odstraněn administrátorem blogu.


Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.