Nová knížka pro děti k výuce globálních témat

pondělí 19. března 2018 ·

Knihu Faridova jízda rikšou napsala irská autorka Rowan Obermanová, program Varianty ji vydává v českém překladu. Příběh bangládéšského chlapce Farida a příhody, které se mu stanou během jediného dne, dětem ukazují propojenost dnešního gobálního světa a poutavě je seznámí i s tématy jako je globální obchod, klimatické změny nebo migrace.

Knížka je určena dětem zhruba ve věku 8-12 let.

Varianty ke knížce vydají metodickou příručku, která bude obsahovat aktivity do výuky k tématům knihy.Knížku si můžete stáhnout v pdf či objednat v tištěné podobě zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.