Facebook až od 15 let. Do té doby se souhlasem rodičů, navrhla vláda

čtvrtek 22. března 2018 ·

Vláda navrhla, aby pro zřízení Facebooku do 15 let v České republice byl nutný souhlas rodičů. Evropská unie přitom chce takovou ochranu dětí jen do 13 let. Aby byly před Facebookem chráněny děti až do patnácti let, navrhla při jednání vlády předsedkyně Úřadu pro ochranu osobních údajů Ivana Janů a získala pro to podporu ministrů. Informuje iDNES.cz.


Ivana Janů (uoou.cz)
Ochrana dětí před Facebookem je v zákoně o zpracování osobních údajů, který schválila vláda a posílá ho do Sněmovny. Na otázku, zda si myslí, že Facebook škodí dětem, předsedkyně Úřadu pro ochranu osobních údajů iDNES.cz řekla: „Myslím, že by ho měli mít rodiče pod kontrolou.“

„Bude tam kolonka, kde rodiče budou muset napsat jméno a odkliknout, že s tím souhlasí,“ popisoval ministr vnitra v demisi Lubomír Metnar, jak by měl souhlas rodičů vypadat. Přitom často si děti zřizují účty na sociálních sítích, aniž by o tom rodiče věděli a v mnoha případech ani neakceptují právě rodiče jako své facebookové „přátele“, aby mohli být právě na síti bez jejich dohledu.

Celý zákon musí ještě schválit parlament, a tak to ještě mohou změnit poslanci, ačkoli vláda navrhuje zákon schválit ve zrychleném režimu, bez možnosti v něm dělat jakékoli změny.

Celý text naleznete zde
Zprávu ČTK naleznete zde

1 komentářů:

jir řekl(a)...
22. března 2018 14:42  

K čemu potom máme občanský zákoník?Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.