Dívka vyměnila rodiče za Klokánek, aby mohla chodit do školy

středa 7. února 2018 ·

Spíše než milovaná dcera se cítila jako služka. Místo školní docházky se musela starat o mladší sourozence, zvládat domácí práce nebo chodit po brigádách, a přispívat tak do rodinného rozpočtu. Loni na podzim se 16letá dívka z Klatovska rozhodla dobrovolně odejít od rodičů do zařízení pro ohrožené děti Klokánek, aby mohla zase chodit do školy. Informuje deník Právo.


Naposledy totiž seděla v lavici ve druhé třídě, od té doby nabírala vědomosti v rámci domácího vzdělávání, které postrádalo patřičnou úroveň a pravidla.

„Maximálně se teď snaží dohnat to, co předtím někdo zanedbal. Z mého pohledu samozřejmě v první řadě rodiče, z druhé strany i stát, které nedohlédl na to, aby rodiče dohnal k odpovědnosti,“ řekl Právu ředitel základní školy, kterou dívka čtvrtým měsícem navštěvuje. Podle něj se učitelé snaží být dívce maximálně nápomocni.

„Rozhodla se správně. Přejeme jí a uděláme pro to všechno, aby tuhle úlohu zvládla a mohla se v životě uplatnit podle svých představ,“ pokračoval šéf školy.

Připustil, že na dívce byl znát velký vědomostní propad. „Když někdo nechodí takovou dobu do školy, tak ty znalosti mít nemůže. Ale je na ní vidět, jak hodně chce všechno dohonit. Jsou věci, na kterých se dá u ní stavět a které lze s ohledem na její vývoj a potřebu přizpůsobit,“ uzavřel ředitel základky.

Celý text naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.