On-line seminář 3.1.: Slovní zásoba a jazykový cit

středa 3. ledna 2018 ·

Mgr. Petra Pšeničková bude prvním novoročním hostem pravidelných webinářů. Základní téma: „Mají vaši předškoláci a školáci problémy s obsahem vyjádření, slovní zásobou a stylistikou slovního projevu?“

Cíle setkání:

• Pomoci žákům rozšířit slovní zásobu
• Pomoci žákům rozvíjet jazykový cit
• Zvyšování kompetencí učitelů – seznámení se s aktivitami pro rozvoj jazykového citu a slovní zásoby při běžné výuce

Stručný program setkání:

• téma: materiály, povolání, bydlení, zařízení bytu… – popisování situací, tvoření vět, osvojování si nových pojmů • slova podřazená a nadřazená, synonyma, homonyma
• přirovnání, protiklady a citoslovce
• pozdravy, rýmy, shoda a odlišnost
• diskuze, výměna zkušeností

Setkání je určeno učitelům 1. a 2. tříd běžné ZŠ, učitelům vyšších ročníků žáků se specifickými poruchami učení či žáků cizinců, učitelům speciálních škol, rodičům dětí, které mají oslabený jazykový cit.

Setkání se uskuteční ve středu 3. 1. 2018 od 20:00 na Metodickém portálu RVP.CZ.

Další informace naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.