Jednotlivci i celé třídy základních škol se do konce ledna mohou zapojit do soutěže o nejlepšího vypravěče.

čtvrtek 11. ledna 2018 ·

Soutěž Vypravuj! aneb Klání vypravěčů je zaměřena na knižní kulturu a kulturu mluveného slova, školáci základních škol se do ní mohou zapojit ve třech kategoriích: žáci 1. stupně základních škol (jednotlivci); žáci 2. stupně základních škol (jednotlivci) a skupinové vyprávění (třídy nebo jiné kolektivy žáků ze základních škol). Každý účastník či kolektiv má v soutěži za úkol během 3 - 5 minut odvyprávět na kameru děj jakékoli knihy, kterou přečetl.


Pořadatelem druhého ročníku soutěže Vypravuj! aneb Klání vypravěčů na podporu čtení a mluveného projevu dětí jsou nakladatelství Albatros a Fragment a jejich čtenářské kluby. Záštitu nad soutěží již podruhé převzalo také Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

Účastníci soutěže uloží své videoprezentace na Youtube.com a odkaz zašlou na adresu vypravuj@albatrosmedia.cz. Nejatraktivnější a nejzajímavější přednes vítězí. Rovněž se hodnotí věrná prezentace obsahu a vyznění knihy i schopnost zaujmout a získat pro knihu nové čtenáře. Kladem prezentace je možnost předvést ji kdekoli (ve třídě, v divadle atd.), to znamená, že prezentace není závislá na exteriéru či zvláštních okolnostech, v kterých byla eventuálně natočena. Knihu pro převyprávění si účastník vybírá dle svého vkusu, nemusí být z nakladatelství pořadatele.

„Soutěží se snažíme propojit knižní svět s lákavým světem videa a internetu a dokázat dětem, že s knihou se dají otevírat brány do světa poznání, dobrodružství a zábavy. Navíc je v dnešní době mluvený projev velmi důležitý a děti mají málokde možnost si schopnosti prezentace osvojit,“ říká duchovní otec soutěže Vypravuj! aneb klání vypravěčů a programový ředitel nakladatelství Albatros Ondřej Müller. Odborná porota vybere ze všech soutěžních příspěvků finalisty, kteří se zúčastní celostátního finále. V něm porota vybere jednoho vítěze v první a druhé kategorii jednotlivců a jednoho vítěze v kategorii kolektivů. Hodnotné nejen knižní ceny pak obdrží nejen vítězové jednotlivých kategorií, ale také jejich domovské školy. Soutěžní příspěvky je možné nahrávat a posílat do 31. ledna 2018, finále soutěže proběhne 6. dubna 2018 v Praze.

1 komentářů:

aknelka řekl(a)...
11. ledna 2018 17:27  
Tento komentář byl odstraněn autorem.


Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.