Klaus mladší má politiku v krvi, říká učitelka angličtiny a nová poslankyně

středa 1. listopadu 2017 ·

„Očekávám, že celé čtyři roky nebudu mít vůbec čas a že budu pod neustálým tlakem,“ řekla Zuzana Majerová Zahradníková Hospodářským novinám. Pod tlakem může být i proto, že ve straně sympatizuje s Václavem Klausem mladším a jeho konzervativními stoupenci. S Klausem sdílí i jeho kritické názory na školství.


Zuzana Majerová Zahradníková (facebook.com)
K synovi bývalého prezidenta se Majerová hlásí, přestože jej spolustraníci považují za sólistu, který často s vedením partaje nesouhlasí. „Václava Klause mladšího považuji za jednoho z nejvýraznějších českých politiků. Neskrývá se za korektní hesla, je neustále mezi lidmi a hlavně má politiku v krvi,“ říká a potvrzuje, že s ním kdykoliv bude ráda spolupracovat.

S Klausem sdílí i jeho kritické názory na školství. Třeba inkluzi, tedy začleňování handicapovaných dětí do běžných škol, označuje za experiment omezující všechny zúčastněné. „Podle jedné příručky pro učitele je nutné dát dítěti pocit úspěchu. S tím souhlasím. Jenže podle autorů dítě ‚pod inkluzí‘ ve třídě trpí, pokud se jako jediné nehlásí. Učitel se s ním má domluvit, že se bude hlásit také, aby se cítilo dobře. Když odpověď ví, má se hlásit pravou rukou, pokud ne, tak levou,“ vysvětluje. „Taková inkluze mi přijde ponižující pro dítě, učitele i ostatní děti,“ dodává.

Nesmiřitelná hodlá být i v postoji k Evropské unii. Ta se podle ní stala nekontrolovanou organizací, která stojí na byrokracii. „Pokud se nepodaří unii reformovat, mělo by Česko hledat formy mezinárodní spolupráce, které nám neukrajují svobodu,“ uvádí. Jestli to znamená, že by Česko mělo z unie vystoupit, ale přímo neříká.

Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.