Stanislav Štech: Kolik bude stát inkluze příští rok, si zatím netroufám odhadnout

pátek 27. října 2017 ·

Kolik bude stát inkluze příští rok „si zatím netroufám odhadnout. Mimo jiné kvůli speciálním školám, které čerpají na podpůrná opatření takový objem prostředků, se kterým nikdo nepočítal,“ říká v rozhovoru pro MF DNES ministr školství Stanislav Štech.

V rozhovoru zazní i tyto otázky:

Stanislav Štech (msmt.cz)
Jak to myslíte?

Zvýšené prostředky na péči o žáky se speciálními potřebami dostávají tyto školy prostřednictvím vyšší částky ve srovnání se základní školou, kterou posílá ministerstvo na každé dítě, a také z krajských rezerv. I tyto školy mohou žádat o individuální podporu, ale jen ve výjimečných případech. V tuto chvíli to ale vypadá, že by pro příští rok mohly čerpat až třetinu všech prostředků. V řadě případů by šlo o duplicitní financování.

Jak to řešíte?

Zatím neudělujeme sankce, chodíme do škol a vysvětlujeme.


Další informace k tématu naleznete zde, v Otevřeném dopise náměstkyně hejtmana Plzeňského kraje a v reakci Jany Zapletalové

1 komentářů:

jir řekl(a)...
28. října 2017 v 17:38  

Vysvědčení MŠMT za uplynulých 28 let:
Matematika a ekonomie 5
Elementární představa o důsledcích svých činů 5
Tvorba právních norem 5
Krizový management 5
Budovatelské nadšení a hurá akce 1


Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.