Česko je v inovacích srovnatelné s Afrikou

pondělí 2. října 2017 ·

V oblasti inovací je Česko srovnatelné s Keňou nebo Maltou. Jak vyplývá ze zprávy o konkurenceschopnosti, kterou vydává Světové ekonomické fórum, náleží Česku v rámci inovací horší místo, než obsadil Ázerbájdžán. Letošní analýza konkurenceschopnosti srovnávala 137 světových ekonomik. Inovace jsou jedním ze 12 kritérií. Česko získalo v hodnocení inovativnosti necelé čtyři body ze sedmi. Ve srovnání s evropskými a severoamerickými státy tak v této oblasti bylo pod průměrem. Podle studie si Česko nejlépe vede v oblasti zdraví a základního vzdělání. Analýza také oceňuje makroekonomické podmínky na tuzemském trhu. Informují Hospodářské noviny.

Do zmíněných 12 kritérií patří například úroveň infrastruktury, školství, zdravotnictví, ale i technologická připravenost nebo míra inovací. „Těchto 12 pilířů je zvlášť důležitých pro růst a rozvoj v kontextu čtvrté průmyslové revoluce. Posuzujeme faktory, které přispívají nejen k produktivitě, ale i k dalším společenským cílům, jako jsou inkluze, mobilita nebo udržitelnost,“ uvádí Richard Samans, vedoucí globální agendy a člen výkonného představenstva Světového ekonomického fóra.

Celý text naleznete v dnešním vydání Hospodářských novin

2 komentářů:

Jiri Janecek řekl(a)...
2. října 2017 v 19:16  

Podle čeho se ty inovace podovaly? A jak se bodoval ten zbytek? A jak se jednotlivé komponenty celkového hodnocení vážily? A proč?

Unknown řekl(a)...
3. října 2017 v 6:27  

a kdo a co by u nás inovoval, u nás se montuje

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.