Rektor Bek: Vládám chybí vize a rozpočet se jen flikuje tak, aby nikdo nekřičel

úterý 12. září 2017 ·

Navrhované navýšení rozpočtu jen o 700 milionů namísto slíbených 4,5 miliardy je pro vysoké školy nepřijatelné, a pokud nedojde k dohodě, chtějí akademici demonstrovat. Ve včerejším Interview ČT24 to řekl rektor Masarykovy univerzity a místopředseda České konference rektorů Mikuláš Bek. Podle něj české vlády zcela ztratily schopnost dlouhodobého plánování a trpí kvůli tomu i školství.

Mikuláš Bek (repro ČT)

"Nejistota trvá už 3,5 roku, takže dalších 14 dní samozřejmě vydržíme. Ale myslím si, že nás čeká opravdu vážná debata o tom, kde bude kompromis mezi návrhem ministerstva školství a tím, co by mohlo být v rozpočtu. Budeme tvrdě vyjednávat o tom, co si vlastně od nás stát tím rozpočtem objedná. 700 milionů korun je z pohledu vysokých škol naprosto nepřijatelná částka, takže o té já ani nechci přemýšlet,“ řekl Bek.

V říjnu, se začátkem zimního semestru, chtějí akademici na situaci vysokých škol veřejně upozornit. Podoba bude podle rektora Beka záviset na tom, jaké navýšení rozpočtu nakonec bude dojednáno. „Pokud tam bude přijatelná částka, tak ten týden proběhne důstojně a radostně… Na druhé straně pokud bychom se s vládou nedokázali najít v nějakém návrhu, tak předpokládáme, že se ve středu v tom týdnu odehraje velká demonstrace v Praze a ve čtvrtek a v pátek budou probíhat akce v jednotlivých univerzitních městech,“ uvedl.

Celý text a rozhovor ke stažení naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.