Bez vzdělání je 123 milionů dětí na světě, důvodem je chudoba i válečné konflikty

neděle 10. září 2017 ·

Dětský fond UNICEF za poslední desetiletí nezaznamenal téměř žádný pokrok v přístupu ke vzdělávání v nejchudších zemích světa. Jako důvod pro téměř nulový pokrok v této oblasti, i přes investice do nejrůznějších rozvojových programů, UNICEF uvádí vysokou úroveň chudoby, rostoucí populaci a opakované mimořádné události, například válečné konflikty. Nejvíce problémovými oblastmi jsou subsaharská Afrika a jižní Asie, kde žije 75 % dětí z celkového počtu 123 milionů těch, které přístup ke vzdělání nemají. Informuje Seznam Zprávy.

OSN si vytyčilo jako jeden ze svých cílů do roku 2015 právě přístup všech dětí ke vzdělání. UNICEF nyní tvrdí, že tento závazek půjde splnit do roku 2030. Podle jiné organizace OSN, UNESCO, je však pravděpodobné, že se ho podaří dosáhnout až o dalších 12 let později. Pro zajištění vzdělání bude navíc potřeba najít dalších 69 milionů učitelů.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.