Martin Zvěřina: Ukrajinský topenář. Řemesla potřebujeme, ale ohodnotit je nechceme

pondělí 14. srpna 2017 ·

"Všechny statistiky už desetiletí rodičům i dětem vtloukají do hlav, že výše dosaženého vzdělání je v přímé úměře k výdělku. Kdo se tedy diví, že mladý člověk raději studuje magistra managementu volného času, než by se učil něčemu nepohodlnému, jen nepochopil požadavek doby. Školy se dlouhodobě a intenzivně snaží o to, aby stále větší podíl populace dosáhl na vysokoškolské vzdělání. To nutně nese své ovoce; magistr „šroubování“ zajisté napsal nějakou práci na téma šroubování, ale do výroby se zpravidla nehodí," píše Martin Zvěřina v komentáři v Lidových novinách.

Zvěřina pokračuje:


Martin Zvěřina (lidovky.cz)
Nutně tedy směřujeme k tomu, že v blízké době budeme dovážet řemeslníky z východu, u nás nebude o tuto práci zájem. Vzhledem k tomu, že naše školství řídí již dlouhé roky především setrvačnost a resortního ministra zajímá všelicos, jen ne kvalita výuky, a už vůbec nikdo nepřemýšlí v delším horizontu, to jinak ani dopadnout nemůže.
Celý komentář naleznete v dnešním vydání Lidových novin

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.