Zástupci VŠ a odborů projednají společný postup kvůli rozpočtu. Zvažují stávkovou pohotovost

čtvrtek 13. července 2017 ·

Předsedové České konference rektorů, Rady vysokých škol a vysokoškolských odborů se dnes sejdou kvůli financím pro vysoké školy na příští rok. Dohodnout se chtějí na společném postupu pro vyjednávání o vyšší sumě. Konference, rada i odboráři navrhovaný rozpočet kritizují. Místo slibovaných 4,5 miliardy korun navíc počítá pro příští rok s přidáním sta milionů. Informuje ČTK.

Vláda sice posílení sumy pro vysoké školy o zhruba 4,5 miliardy na jaře schválila, do návrhu státního rozpočtu se to ale nepromítlo. Šéfové České konference rektorů, Rady vysokých škol a odborů se dnes chtějí dohodnout na společném postupu pro vyjednávání. Odboráři jsou připraveni případně vyhlásit stávkovou pohotovost, také rektoři už dřív mluvili o důraznějším naléhání na vládu.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.