iDNES.cz: Vládní poslanci dávají ruce pryč od nového kariérního řádu pro učitele

úterý 11. července 2017 ·

Nad kariérním řádem pro učitele se smráká. Ruce pryč od něj dávají i vládní poslanci poté, co se proti němu postavilo peticí 21 tisíc učitelů. „Ještě donedávna to vypadalo na koaliční shodu, ale ANO dává volné hlasování a to je problém. KDU-ČSL zákon podporovala, ale teď bude mít také volné hlasování,“ řekl šéf lidoveckých poslanců Jiří Mihola. Informuje server iDNES.cz.


„Některé věci se nepodařilo ministerstvu školství dobře zkomunikovat,“ odvětil vyhýbavě Mihola na otázku iDNES.cz, kolik lidoveckých poslanců návrh kariérního řádu podpoří.

Zákon byl velkou prioritou bývalé ministryně školství Kateřiny Valachová, ale než ve vládě skončila, nedokázala ho uhájit v Senátu, který ho poslancům se změnami vrátil. I když napoprvé prošel, postupně se jeho podpora jakoby vypařila. A to i kvůli masivnímu protestu nespokojených učitelů.

Poslanci mají o kariérním řádu hlasovat ve středu odpoledne.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.