Praha chce do školství investovat čtvrt miliardy – především na podporu pedagogů

čtvrtek 27. července 2017 ·

Pražští radní schválili zapojení hlavního města do výzvy ministerstva školství v rámci evropského Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání a nyní hlavní město předloží projekt, jehož cílem je v následujících třech letech dosáhnout výrazného zkvalitnění pražského školství. „Základem projektu je poskytnutí všestranné podpory pedagogům při zlepšování výuky. Chceme prostřednictvím projektu zejména investovat do vybavení škol, zajistit další vzdělávání pedagogů a podpořit vzájemnou spolupráci pražských škol,“ řekla radní pro školství Irena Ropková.


Irena Ropková (praha.eu)
Součástí projektu je vedle celé řady aktivit například podpora čtenářské a matematické gramotnosti, vytvoření sítě takzvaných polytechnických hnízd, jež mají za cíl navrátit do vzdělávání obdobu tradičních dílen či projekt Center interaktivní výuky (CIV), které budou představovat základnu pro rozšiřování nejmodernějších technologií do pražského školství. „Tyto a další aktivity nám umožní mimo jiné navýšit počet a kvalitu hardwarového vybavení ve školách, podporovat odborné vzdělávání, zajistit dostatečné vybavení jazykových i odborných učeben a v neposlední řadě rovněž podpořit vzájemnou komunikaci našich pedagogů s cílem zajistit výměnu zkušeností a příkladů dobré praxe,“ dodala radní Ropková.


Více informací naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.