Liberec přispěje milionem korun na odměny pro učitele

úterý 11. července 2017 ·

Liberecká radnice se poprvé rozhodla dát peníze na odměny pro učitele na základních školách. Na bonusy pro pedagogy na základních školách půjde z městských peněz rovný milion korun. Vzhledem k počtu učitelů se nakonec ale peněžité odměny „smrsknou“ na dva tisíce korun hrubého na rok na učitele. Informuje Deník.cz.


Ivan Langr (liberec.cz)
Průměrné platy na libereckých ZŠ se podle náměstka primátora pro školství Ivana Langra pohybují v průměru kolem 25 tisíc korun, na ty ale ve finále dosáhne jen 30 procent učitelů. „Výši průměrného platu totiž zkresluje zásluhová složka, tedy odsloužené roky,“ vysvětlil Langr.

Liberec není první město, které se rozhodlo svým učitelům přispět. „Aby alespoň trochu vyrovnal dlouhodobě přetrvávající nedůstojné podmínky ve školství,“ doplnil Langr.Celý text naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.