Duhovka, Deblín, Vysoké Mýto. Soutěž sCOOL web zná letošní vítěze

čtvrtek 8. června 2017 ·

Letošní ročník celostátní soutěže školních webů sCOOL web 2017 skončil. Na závěrečné odborné konferenci byli vyhlášeni vítězové. Třetí ročník přitáhl nové soutěžící i účastníky z předchozích let, z nichž někteří své weby pořádně vylepšili.


EDUin před dvěma roky založil tuto soutěž pro všechny základní a střední školy především proto, aby jim nabídl návod, jak rozvíjet školní webové stránky. Soutěž skrze vítězné příklady ukazuje kvalitní praktické realizace ověřené v ostrém provozu.

Soutěž probíhá podle odborníky sestavených pravidel dobrého školního webu a pro přihlášené školy je zajištěno i robotické technické testování na optimalizaci pro vyhledávače, úroveň bezpečnosti nebo korektnost zdrojového kódu. O výsledky z těchto běžně nedostupných služeb je mezi školami velký zájem.

Letos se podle poměrně náročných pravidel odvážilo poměřit své síly 94 škol.

Výsledky sCOOL web 2017

Kategorie A (neúplně organizované ZŠ)

1.ZŠ Duhovka
2.ZŠ SMART
3.ZŠ a MŠ Stehelčeves

Kategorie B (plně organizované ZŠ)

1.ZŠ a MŠ Deblín
2.ZŠ a MŠ Mirovice
3.ZŠ a MŠ Na Beránku

Kategorie C (střední školy)

1.VOŠ a SŠ stavební Vysoké Mýto
2.Střední škola – Podorlické vzdělávací centrum, Dobruška
3.Gymnázium Jana Keplera

Cena veřejnosti Tato cena byla vyhlášena na základě online hlasování, v němž bylo dohromady uděleno 4866 hlasů.

1.ZŠ Pardubice-Polabiny, Prodloužená 283 (770 hlasů)
2.Střední průmyslová škola Mladá Boleslav (682)
3.SŠ Podorlické vzdělávací centrum, Dobruška (636)

Miroslav Hřebecký, odborný garant soutěže, řekl: „Vidíme propastný rozdíl mezi přihlášenými školami, které na sobě pracují, a mezi mnoha dalšími, které svůj web neřeší a ani nevnímají, jak rychle jim ujíždí vlak“.


Další informace naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.