Kulatý stůl k možnosti zřízení nezávislé instituce na ochranu práv dítěte

úterý 30. května 2017 ·

Česká republika je jednou z posledních evropských zemí, která ještě nemá specializovaný institut zabývající se ochranou a naplňováním práv dítěte. Tým ministra Jana Chvojky zpracoval analýzu mezinárodních standardů fungování - jak obecných lidskoprávních orgánů - tak orgánů pro ochranu práv dítěte.

V analýze zkoumal fungování těchto orgánů v ostatních evropských státech a dále fungování orgánů chránících práva dětí v České republice z hlediska jejich nezávislosti a rozsahu činnosti.

Dnes k tématu proběhne seminář, jehož účastníci budou diskutovat o tom, jak by dětský ombudsman mohl v České republice fungovat.


Zdroj: Tisková zpráva vlády ČR

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.