Seminář : Labyrint migrace

úterý 4. dubna 2017 ·

„Ocitáme se v záplavě zpráv o migraci. Jak se dnes v tak diskutovaném tématu zorientovat? A jak téma migrace zavádět do výuky? Zajímá vás, proč lidé migrují? Jaké jsou příčiny a důsledky migrace? Jaké jsou souvislosti mezi globalizací a novodobou migrací? Jaké jsou hlavní migrační proudy v současném světě? Jaké je to být migrantem v ČR?,“ tak uvozují pořadatelé dvoudenní seminář Labyrint migrace pro učitele základních a středních škol z celé ČR.

Kdy: 12. 5. (10:00 – 17:30) - 13. 5. 2017 (9:00 – 13:00)

Kde: Marianeum, Máchova 7, Praha 2 (ukázat mapu)


Více informací o semináři najdete a přihlásit se můžete do 3. května 2017 zde

2 komentářů:

Zdeněk Sotolář řekl(a)...
4. dubna 2017 v 13:52  

Člověk v tísni.

Anonymni z 21:30 řekl(a)...
5. dubna 2017 v 0:34  

Labyrint nás nezachrání. Je třeba si uvědomit, že desítky miliónů migrujících prostě Evropa nepobere a bude mít potíže už jen z toho "mála", co tu je.

Nigérie 1971 - 55 mil. obyvatel, 2008 - 151 mil. obyvatel
Afrika celá 1950 - 229. mil. obyvatel, 2013 - 1100 mil. obyvatel, 2050 - 2400 mil.
A to je jenom Afrika.

My nemůžeme řešit co udělat s migranty, ale udělat, aby nemigrovali. Každé jiné řešení povede ke konci současné "evropské civilizace".

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.