Soutěž DANIEL - holocaust očima žáků a studentů

pátek 24. března 2017 ·

Soutěž věnovaná problematice holocaustu a rasismu, kterou vyhlašuje MŠMT a garanci nad ní má Národní institut pro další vzdělávání (NIDV), se každoročně koná u příležitosti Dne památky obětí holocaustu a prevence zločinů proti lidskosti. Z toho vychází i letošní soutěžní téma – Holocaust a jeho reflexe, současné rasové problémy a problematika soužití různých etnik v ČR. Záměrem soutěže je oslovit žáky 8. a 9. ročníků základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií (mladší kategorie) a studenty všech typů SŠ (starší kategorie).


Zájemci mohli zasílat své příspěvky do tří soutěžních oborů: literárního (poezie, povídky, fejetony, eseje a další literární formy s uvedenou tematikou), historického (dějepisné studie týkající se tématu) a fotografického.

V letošním již 14. ročníku soutěže DANIEL, kterému udělil záštitu nedávno zesnulý kardinál Miloslav Vlk, se objevila celá řada velmi kvalitních příspěvků. Autoři těch nejlepších převezmou ocenění při slavnostním vyhlášení výsledků soutěže, které se uskuteční 27. března 2017 od 11 hod. ve Velkém sále Vzdělávacího a kulturního centra Židovského muzea v Praze (Maiselova 15, Praha 1).

Z vybraných oceněných literárních prací byl vydán sborník, který bude po vyhlášení výsledků soutěže publikován na webových stránkách Talentcentra NIDV www.talentovani.cz.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.