Pro VOŠ je z evropských fondů připraveno 250 milionů korun

pondělí 27. března 2017 ·

Ministerstvo školství připravilo výzvu, ze které vyšší odborné školy mohou v termínu od 4. dubna do 31. srpna 2017 získat až 250 milionů korun. Podpořeny budou projekty z ekonomické, humanitní, technické, zdravotní a pedagogické oblasti.

Václav Velčovský (msmt.cz)
Tato výzva je zaměřena na podporu vyššího odborného vzdělávání. V souladu s jednou z priorit Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání tak přispěje ke zlepšení kvality a efektivity vzdělávání a odborné přípravy. Přihlíží se přitom zejména k dlouhodobým potřebám absolventů a trhu práce.

„Pro vyšší odborné školy jsme připravili vůbec první samostatnou výzvu. Podpořeny budou koncepční projekty, které se zaměřují například na tvorbu a využití otevřených digitálních zdrojů při výuce odborného cizího jazyka nebo odborných předmětů,“ uvedl Václav Velčovský, náměstek pro řízení sekce operačních programů. Projekty se také soustředí na modernější metody hodnocení studentů, rozvoj dalšího vzdělávání na vyšších odborných školách, inovace odborné praxe a návrh koncepce vyššího odborného vzdělávání ve školském systému České republiky.


Další informace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.