Pravidla prevence vzniku problémových situací týkajících se žáků s PAS ve školách a školských zařízeních

pondělí 27. března 2017 ·

Ministerstvo školství zveřejňuje metodický materiál k nastavení pravidel prevence vzniku problémových situací týkajících se žáků s poruchou autistíckého spektra ve školách a školských zařízeních za účelem zajištění bezpečnosti a ochrany jejich zdraví a nastavení systémové metodické podpory a práce s rodinou a školou či školským zařízením.


Dne 21. března 2017 schválilo ministerstvo školství metodický materiál s názvem „Dodržování pravidel prevence vzniku problémových situací týkajících se žáků s PAS ve školách a školských zařízeních za účelem zajištění bezpečnosti a ochrany jejich zdraví. Nastavení systémové metodické podpory a práce s rodinou a školou či školským zařízením“. Materiál je samostatnou přílohou č. 22 dokumentu MŠMT „Metodické doporučení k primární prevenci rizikového chování u dětí a mládeže“ č. j.: 21291/2010-28.

Materiál obsahuje:

• charakteristiku PAS,
• specifika chování žáků s PAS,
• příčiny vzniku problémových situací u žáků s PAS,
• pravidla předcházení rizikových situací,
• příklady dobré či špatné praxe,
• spolupráci na úrovni škola – rodič - odborní pracovníci,
• doporučený postup školy pro prevenci projevů rizikového chování,
• doporučení na zajištění bezpečnosti a zdraví - školní řád - krizový plán.

Samostatnou přílohou je návrh struktury a obsahu formuláře „Krizový plán pro případ předcházení vzniku problémových situací u žáků s PAS ve školách či školských zařízení“.

Metodický materiál je jedním z dílčích opatření plynoucích z Podnětu k řešení situace života osob s poruchou autistického spektra a jejich rodin, který vzala vláda České republiky na vědomí dne 8. února 2016.


Celý materiál a další informace naleznete zde

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.