Odborníci na výživu vítají větší podporu potravin pro školáky

pátek 10. března 2017 ·

Odborníci na výživu vítají rozšíření podpory dotovaných potravin pro školáky. Podle nařízení schváleného vládou by měly děti od příštího školního roku dostávat zdarma neochucené mléko a mléčné výrobky, za ochucené si rodiče připlatí. Dříve dostávaly děti zdarma pouze ovoce a zeleninu. Informuje ČTK.

Věra Boháčová (verabohacova.cz)
Děti si podle nutriční terapeutky Věry Boháčové přinášejí z domova různé stravovací návyky, které nejsou vždy dobré. Mít pro děti ve školách zdarma neochucené mléčné výrobky, zeleninu a ovoce tedy považuje za výhodu.

„Mléko a mléčné výrobky jsou cenným zdrojem kvalitních bílkovin a nejdůležitějším zdrojem vápníku pro správný růst a vývoj, ale také pravidelnou pohybovou aktivitu. Navíc, pokud by šel (program) ruku v ruce s větší dostupností ovoce a zeleniny, jak se navrhuje, přidává se tak zdroj dalších důležitých minerálních látek, vitamínů a vlákniny," řekla Boháčová.

Podle Boháčové by program měl být podpořen vzdělávacími aktivitami pro děti, které budou mít dlouhodobý efekt. Domnívá se, že by dotované potraviny mohly prospět i dětem ze sociálně slabých rodin, které kvůli špatné finanční situaci rodiny nechodí na obědy ve školní jídelně.

Podle odborníka na sport a výživu Pavla Suchánka z Fóra zdravé výživy část školáků už v tomto věku intenzivně sportuje. U nich by neslazené mléčné výrobky mohly mít dobrý vliv na zesílení kostí a prevenci možných zranění.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.