Michal Komárek: Nové nezajímavé a zbytečné spoty ministerstva školství provází obludná tisková zpráva

čtvrtek 2. března 2017 ·

„Celou kampaň „Pomáháme pomáhat, učit a bádat“ provází výhradně autenticita. Spoty byly totiž natočeny ve skutečném prostředí vysoké školy a výzkumného centra“, čteme v tiskové zprávě ministerstva školství. „Sázka na autenticitu“ provázela i první spot. Tahle ministerská teze je skutečně obludná, respektive ukazuje, nakolik autoři tiskové zprávy a zadavatelé kampaně podceňují inteligenci svého publika, nerozumějí své práci, je jim to úplně jedno, nebo vše dohromady. Říkají prostě: Když přijdeme s kamerou a špatným scénářem na vysokou školu nebo do výzkumného centra, zachycujeme skutečný život. Veřte nevěřte.


Nové spoty jsou navíc statické, nezajímavé, nemoderní, připomínající desítky let staré pořady typu „kamera chválí“ nebo radostný obrázek ze svazácké schůze. Jsou zbytečné. Ministerstvo v tiskové zprávě ještě navíc vtipně poznamenává, že těmito spoty „zpestřuje divákům televizní reklamní bloky“.


Celou tiskovou zprávu ministerstva naleznete zde

Reklamní spoty naleznete zde a zde

1 komentářů:

Jana Karvaiová řekl(a)...
2. března 2017 18:29  

Řekla bych taková běžná práce ministerstva.Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.