Zaměstnané matky bojují za delší provoz školek

pondělí 20. února 2017 ·

O školkách, školách, inkluzi nebo začleňování dětí cizinců diskutovala ministryně školství Kateřina Valachová na Fóru žen v Mladé Boleslavi. Podobné setkání se konalo před rokem a některé problémy, na něž ženy tehdy upozornily, se už začaly řešit – především otevírací doba školek. Informuje Boleslavský deník.

Otevírací doba školek v řadě případů koliduje s pracovní dobou a vyzvedávání potomků je velký stres a boj o každou minutu. Proto došlo k velkému průzkumu ve všech boleslavských mateřinkách, rodiče tu měli možnost vyplnit dotazník a vyjádřit se k tomu, zda by se jim líbila úprava provozní doby školky.

Ukázalo se, že v některých případech to potřeba bude, a město jako zřizovatel školek už na tom pracuje. Ke změně by mělo dojít od příštího školního roku.


Celý text naleznete zde

1 komentářů:

Eva Adamová řekl(a)...
20. února 2017 15:50  

A kdo to zaplatí? Zřizovatel?Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.