Semináře pro učitele: Židé, dějiny a kultura

pátek 10. února 2017 ·

Židovské muzeum v Praze pravidelně pořádá v Praze i Brně dva dvoudenní bloky seminářů pro učitele nazvané „Židé, dějiny a kultura“ . Projekt je podpořen MŠMT.

Účastníci seminářů se v jejich průběhu podrobně seznámí s následujícími tématy:

- Dějiny Židů
- Tradice a zvyky Židů
- Holocaust / šoa
- Antisemitismus, Stát Izrael a současnost

Semináře mohou dále sloužit jako inspirace pro výuku témat spojených s judaismem a šoa, ale i pro obecnější témata interkulturní výchovy. Pedagogové zároveň získají představu o programech, které mohou spolu se svými žáky a studenty u nás v muzeu absolvovat.

Praha - jarní cyklus semináře Židé, dějiny a kultura

2. - 3. 3. 2017: Blok I. Dějiny -Tradice a zvyky Židů ​
3. - 4. 4. 2017: Blok II. Holocaust / šoa - Antisemitismus - Stát Izrael a současnost

Brno - jarní cyklus semináře Židé, dějiny a kultura

22.–23. 3. 2017: Blok I. Dějiny -Tradice a zvyky Židů
24.–25. 4. 2017: Blok II. Holocaust / šoa - Antisemitismus - Stát Izrael a současnost


Další informace naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.