Pavel Kysilka: Platy učitelů by měly vzrůst na dvojnásobek

sobota 25. února 2017 ·

„Musíme dostat, a platí to pro celý svět, nejlepší lidi do škol. Ne do bank, ne do úřadů, ale do škol. To je, jasné, protože škola je budoucnost národa nebo zeměkoule, jestli chceme. Takže to je první heslo - nejlepší lidé do škol. A nejlepší lidi někam můžeme dostat, když tam budou zajímavé podmínky seberozvoje, ale také platové podmínky. To znamená my musíme přijmout jasnou tezi a princip, že učitelé ve školách si musí vydělávat nejvíc ze všech vysokoškoláků v průměru. Tak si myslím, že, nebo jsem přesvědčen, že dneska to znamená přidat učitelům nejméně 50, ale ideálně až 100 % toho, co mají dneska, čili až na dvojnásobek,“ říká v rozhovoru pro Radiožurnál Pavel Kysilka.

Pavel Kysilka (vlada.cz)
Kysilka pokračuje: Samozřejmě nedávno, když jsem to to navrhoval před několika politiky, tak všichni pokyvovali hlavou, ale padla jedna myšlenka, no tak když dáme učitelům, tak pak přijdou hasiči, přijdou policajti, přijdou, přijde armáda, přijdou vojáci, já říkám ano, to jsou profese, kterých si neuvěřitelně vážím, to, to jsou skutečně kvalitní lidé a velmi, velmi obtížná práce, ale jenom o učitelích platí, že vytváří dlouhodobou budoucnost nás jedinců i národa nebo, nebo lidstva.
Celý rozhovor o školství a přípravě na „digitální dobu“ je ke stažení zde

5 komentářů:

m vanek řekl(a)...
25. února 2017 9:53  

Ano, tohle je řešení, které určitě bude fungovat. Pak i lektoři s 50 000 měsíčně se možná vrátí do škol a dají své schopnosti ve prospěch žáka.(pokud nebudou brát 100 000). Ale pokud to bude stále celostátní podprůměr, nepomůže to.

Fanda Moudry řekl(a)...
25. února 2017 13:27  

Tak tedy do školství 8% a ne jako dnes 4% HDP. Takových pohádek a slibů jsem za svůj život slyšel mnoho, ale realita vždy vypadala tak, že bylo přidáno - práce.

V. řekl(a)...
25. února 2017 15:39  

To už zas budou nějaké volby?

Anonymni z 21:30 řekl(a)...
26. února 2017 11:45  

Řekl už konečně někdo nebohému panu Kysilkovi, že učitelé jsou hovada, která ničí žákům život, mají tři měsíce prázdnin a ve dvanáct jsou doma?

laimes28 řekl(a)...
28. února 2017 8:30  

na trojnásobek..........životního minimaČlánky dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.