Ministerstvo školství po stížnosti ustoupilo a dodalo informace o platech. Nejvyšší odměnu dostala náměstkyně Valachové

pátek 10. února 2017 ·

Ministerstvo školství nakonec zveřejnilo platy a odměny vysokých úředníků za loňský rok. A to poté, co Zpravodajský web Českého rozhlasu podal stížnost proti rozhodnutí, kterým si resort za data naúčtoval 6000 korun, přestože dříve je poskytoval zdarma. Z údajů vyplývá, že vůbec nejvyšší odměnu za rok 2016 si na ministerstvu školství vysloužila Zuzana Matušková. Na pozici náměstkyně šéfky resortu Kateřiny Valachové dostala bonus 360 500 korun. Hrubý plat Matuškové tak včetně odměn činil 1,47 milionu korun.


Důvod? "Za splnění mimořádných úkolů spojených s přípravou a zpracováním novely školského zákona a zákona o pedagogických pracovnících, (...) za řešení problémů v oblasti rozvoje kapacit mateřských a základních škol, (...) za přípravu zákona o státním rozpočtu na rok 2017," vysvětluje ministerstvo v podrobném zdůvodnění.

Dostali jsme skutečně podrobné vyjádření. Například, že přesně pět set korun získala Matušková třeba i za "aktivní a vysoce kvalitní plnění služebních úkolů souvisejících s členstvím v hodnotící komisi pro úřednické zkoušky s přihlédnutím k četnosti a účasti na jednotlivých jednáních v průběhu roku 2016, a to nad rámec svých pracovních povinností", stojí doslova ve zdůvodnění.


Celý text naleznete zde

9 komentářů:

Q. E. D. řekl(a)...
10. února 2017 16:54  

Ona dostala odměnu za to, že pracuje tam, kde pracovat má? A není za to náhodou placena?

Fanda Moudry řekl(a)...
10. února 2017 17:10  

10. února 2017 16:54

"Ale pracovala mimořádně. Minimálně na 150%".

Zdeněk Sotolář řekl(a)...
10. února 2017 17:12  

Možná se popletl slovosled. Dostala odměnu, protože mimořádně pracovala.

Tlumočník řekl(a)...
10. února 2017 17:20  

Není lepší tohle nevědět?

old pratavetra řekl(a)...
10. února 2017 18:03  

Všimněte si, co musí všechno napsat ředitel, když dostanete pětitisícovou odměnu. Pak přijde ČŠI a postaví ředitele do latě, že našli ve formulaci něco, co se považuje za samozřejmost, resp. je to v náplni práce. Tudíž neoprávněné čerpání státních prostředků.

Formulace na ministerstvu? Odměna odpovídá zodpovědnosti (náročnosti) jejich práce.

Radek Sárközi řekl(a)...
10. února 2017 18:25  

Kolik stovek tisíc jste dostali v odměnách za práci o víkendech vy?

aknelka řekl(a)...
11. února 2017 10:44  

Asi dřela jako kůň...

poste.restante řekl(a)...
11. února 2017 11:13  

To spíš jako celé stádo.

Eny Gma řekl(a)...
13. února 2017 6:40  

A my jak volové ...Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.