Výstava Strach z neznámého a školení pro pedagogy 2. února

pátek 27. ledna 2017 ·

V nedávné době byly miliony lidí nuceny opustit svoje domovy v důsledku válečných konfliktů nebo extrémní chudoby. Tato situace přinesla do naší společnosti hodně nejistoty a stále vyvolává mnoho otázek. Výstava Strach z neznámého, která bude otevřena od 2. února do 31. března v Galerii Národní technické knihovny v Praze, se pokouší překonat bariéru nekomunikace. Vystavená díla domácích i zahraničních umělců a umělkyň se zabývají uprchlíky, ale i naším vztahem k nim. Součástí výstavy je doprovodný program a vzdělávací programy pro školy.

Pro pedagogy se bude konat metodické setkání k výstavě Strach z neznámého: Jak mluvit o uprchlících za pomoci vystavených uměleckých děl. Setkání proběhne ve čtvrtek 2.2.2017 od 11:00 do 13:00 v Galerii NTK (Národní technická knihovna, Technická 6, Praha 6).


Podrobnosti naleznete zde

1 komentářů:

Tajný Učitel řekl(a)...
27. ledna 2017 12:51  

Ne výstavu o uprchlících, ale vojáků do škol je potřeba nahnat. U nás byl populární blok "Ubraň školu před mohamedánom", nebo kurz pro dívky "Uprchlík na 101 způsobů".

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.