Rozvoj digitálního vzdělávání naráží na překážky

úterý 31. ledna 2017 ·

Rozvoj digitálního vzdělávání v ČR se podle strategie, kterou vláda schválila na podzim roku 2014, zpožďuje. Naplánovaná opatření se postupně začínají plnit, ale ve skluzu jsou mimo jiné kvůli průtahům v čerpání evropských dotací, z nich se má řada projektů financovat. Uvedlo to ministerstvo školství v informaci pro včerejší jednání vlády. Informuje ČTK.


Cílem vládní Strategie digitálního vzdělávání do roku 2020 je postupná proměna způsobu a obsahu vzdělávání v souvislosti s příchodem moderních technologií. Zavádění změn ale u těch, kterých se týkají, často naráží na nejistotu a odpor, uvedlo ministerstvo.

„Tyto reakce mohou být způsobeny nedostatkem informací o budoucím postupu, strachem z neznámého, obavami z nových věcí a nových postupů, které narušují zavedené pořádky, a nejistotou v tom, jak změny ovlivní postavení jedince a zda bude schopen obstát v nových podmínkách,” doplnilo.

Naplňování strategie sleduje Jednota školských informatiků. Podle ní se v roce 2016 začalo na realizaci strategie pracovat a většina aktivit se dala do pohybu, ale nedaří se dohonit zpoždění a některé aktivity se zpožďují i nadále. Podle jednoty nemá strategie na ministerstvu dostatečnou podporu.


Celý text naleznete zde

4 komentářů:

Eny Gma řekl(a)...
31. ledna 2017 6:53  

Jó, teď je jiná PRIORITA ;)

mirek vaněk řekl(a)...
31. ledna 2017 7:35  

Ono je hezké zavádět digitální vzdělávání, když se školství hroutí a nejsou učitelé. Ona každá sranda něco stojí a jen velkohubá prohlášení nestačí.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...
31. ledna 2017 8:52  

Ono by to chtělo na škole ajťáka na celý úvazek. Ale místo toho budeme mít zbytečného mentora a koordinátora sebehodnocení.

David Hawiger řekl(a)...
31. ledna 2017 16:29  

Dobrý den všem,
Strategie digitálního vzdělávání obsahuje i cíle spojené právě se správou digitálních technologií. Některé z nich měly být splněny již na konci roku 2016.
Jednota školských informatiků v těchto dnech rozběhla dotazníkové šetření na téma správy především mezi učiteli informatiky a ICT metodiky. Toto šetření chceme ukončit k 15.2. a s jejich výstupy seznámit MŠMT. Najdete jej i s průvodním textem na adrese https://goo.gl/forms/zP8U0jmUcPyPY7aA2.

Uvítáme, když přidáte i svůj pohled. Díky.Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.