„Hezky česky“ a další informace ke vzdělávání dětí/žáků-cizinců

čtvrtek 5. ledna 2017 ·

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR na svých stránkách zveřejnilo základní informace ke vzdělávání dětí/žáků-cizinců ve školách. Informace o možnostech podpory podle § 20 a § 16 školského zákona, opatření k přijímacímu řízení na SŠ a VOŠ, opatření k maturitní zkoušce nebo souboru materiálů k podpoře výuky českého jazyka pro cizince „Hezky česky“.

Autorka Jana Táborková v úvodu souboru materiálů Hezky česky píše:

„Hezky česky autorky je soubor materiálů k podpoře výuky českého jazyka pro cizince na úrovni začátečník. Zahrnuje pracovní listy s tematicky uspořádanými lekcemi a metodické pokyny. Pracovní listy jsou uloženy ve formátu MS Word na webových stránkách NIDV – www.cinzinci.nidv.cz, což nabízí možnost s nimi volně manipulovat – přizpůsobovat znění otázek věku či jazykové úrovni žáků, doplňovat a mazat cvičení apod.

Pracovní listy jsou vhodné pro práci v menších skupinkách žáků (do 10 žáků), lze je však uzpůsobit i pro individuální výuku či práci s většími kolektivy. Pracovní listy jsou určeny žákům 1. – 9. třídy základní školy. Záleží na rozhodnutí učitele, která cvičení a zadání pro svou studijní skupinu vybere a použije.

Lekce vždy zahrnují tematické obrazové slovníky (využitelné už i u nečtenářů – žáků 1. tříd a žáků, kteří neovládají latinku a do listů si vpisují k obrázkům překlady), jednoduchou gramatiku (zaměřenou vždy pouze na jediný gramatický jev) a další doplňková cvičení, zejména články prověřující porozumění textu (přečtením a následným rozborem).


Podrobnosti naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.