Všechny školy ve Zlíně mají tísňová tlačítka pro přivolání rychlé jednotky městské policie

středa 14. prosince 2016 ·

Město Zlín stále více zabezpečuje školy a školky. Střeží je kamery, některé školy mají čipy pro vstup do budovy, nyní nově také tísňová tlačítka pro přivolání rychlé operativní jednotky městské policie, řekla primátorova náměstkyně Kateřina Francová. Informuje ČTK.

„V dnešní době nelze bezpečnost podceňovat, zvláště u dětí. Pro jejich ochranu děláme maximum. Každý systém se dá sice překonat, ale ten náš je už dnes opravdu propracovaný a zahrnuje celou řadu prvků,“ uvedla.

Všech 52 školských zařízení, tedy 21 základních škol, 27 mateřských škol, troje jesle a stacionář, má nově celkem 194 pevně nainstalovaných i mobilních tísňových tlačítek. „Těmi mohou kdykoliv přivolat pomoc. Specializovaná jednotka strážníků slouží nepřetržitě ve vozidle a je připravena k okamžité reakci,“ uvedl náměstek primátora Ondřej Běták

1 komentářů:

Jana Karvaiová řekl(a)...
15. prosince 2016 9:43  

Parafráze na starý film - Bože, jak hluboko jsme klesli.Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.