Stát dá stamiliony na hlídání dětí firmám, univerzitám i obcím.

pátek 2. prosince 2016 ·

Neziskové organizace, obce, kraje, firmy, úřady nebo vysoké školy budou moci, s výjimkou hlavního města, opět žádat o peníze na zřízení a provoz dětských skupin. Ministerstvo práce na ně v operačním programu Zaměstnanost vyčlenilo zhruba 350 milionů korun, díky kterým by mohla vzniknout až stovka nových dětských skupin. Žádosti o dotace začne přijímat 1. února 2017. Informuje o tom ČTK.


Michaela Marksová (vlada.cz)
Ministerstvo vyhlásilo obdobnou výzvu před rokem, nyní k ní opět přistoupilo kvůli velkému zájmu rodičů i zaměstnatelů o tuto službu péče o děti. „Velmi mě těší, že rodiče využívají výhod této kvalitní a dostupné služby, která jim má každodenně pomáhat lépe sladit pracovní a rodinný život,“ uvedla ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová.

Její úřad dosud podpořil 400 zařízení péče o předškolní děti s kapacitou téměř 5500 dětí.Celý text naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.