Nový ministr zdravotnictví stahuje novelu o vzdělávání sester

pátek 2. prosince 2016 ·

Nový ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík stáhl ze sněmovny novelu svého předchůdce Svatopluka Němečka, který chtěl zdravotním sestrám zrušit povinné vysokoškolské vzdělání. "Chci se s poslanci bavit o tom, zda je toto ta správná cesta," řekl Ludvík. Proti zkrácení studia jsou české i evropské profesní organizace. Podle nich je to krok zpět a kvalita sesterského vzdělání půjde dolů. Informuje server Aktuálně.cz.


Miloslav Ludvík (vlada.cz)
Pro Němečka byla reforma vzdělávání sester jednou z klíčových novel. Od zkrácení studia si sliboval větší příliv sestřiček do praxe, hlavně do nemocnic, kde personál chybí. Plán ale tvrdě kritizovala Česká asociace sester a další profesní organizace. Podle nich by hrozilo, že kvalita vzdělání půjde dolů, což by nakonec pocítili hlavně pacienti.

Vysokou školu sestry potřebují teprve posledních 12 let. Příznivci novely argumentují, že když sestrám stačila střední škola dříve, bude jim stačit i teď.


Celý text naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.