Eduína 2016: Do Auly Slávy vešel profesor Jan Sokol

pátek 2. prosince 2016 ·

Proběhlo slavnostní vyhlášení cen Eduína 2016 za inovace ve vzdělávání. Hlavní ocenění získal studentský spolek Výluka a Mapa společenských stereotypů. Za dlouhodobý a systematický přínos vzdělávání byl oceněn profesor Jan Sokol.


Jan Sokol na vyhlášení cen Eduína
Z devíti finalistů vybrala tři nejlepší odborná porota, tři své favority ocenila i veřejnost v online hlasování, během něhož bylo rozdáno 2666 hlasů. Za svůj celoživotní přínos pedagogice a vzdělávání byl oceněn profesor Jan Sokol.
Výsledky ceny za inovace ve vzdělávání Eduína 2016:

Cena veřejnosti:

1.místo: Výluka - Výluka, z. s. (http://www.vyluka.org/)

2.místo: Badatelna - Masarykova univerzita (https://www.youtube.com/user/ScienceMuni)

3.místo: Science slam MUNI - Masarykova univerzita (http://www.scienceslam.cz/)

Cena odborné poroty:

1.místo: Mapa společenských stereotypů - Centrum současného umění DOX (http://www.dox.cz/cs/skoly-a-skupiny/mapa-spolecenskych-stereotypu)

2.místo: Příběhy našich sousedů - Post Bellum, o.p.s. (http://www.pribehynasichsousedu.cz/)

3.místo: Pravidelná mezigenerační setkání „Povídej“ - Mezi námi, o.p.s. (http://www.mezi-nami.cz/)

Aula slávy - cena za dlouhodobý a systematický přínos vzdělávání:

Jan Sokol

Prof. PhDr. Jan Sokol, Ph.D., CSc. - prošel pestrou škálou zaměstnání od zlatníka, přes programátora až k filozofovi a politikovi. Od 90. let je spojen se vzděláváním - jako poradce ministrů a v roce 1998 ministr školství v úřednické vládě J. Tošovského. Jeden z mála akademiků, který veřejně vystupuje a komentuje dění ve společnosti. Daří se mu respektujícím způsobem komunikovat s mladou generací, je neúnavným propagátorem Wikipedie a spoluautorem projektu Senioři píší Wikipedii.

Václav Kubata, ředitel Nadace Depositum Bonum, která je generálním partnerem ocenění Eduína a partnerem Ceny veřejnosti, řekl: "Je nám ctí, že pomáháme oceňovat vzdělávací projekty s inovativním přístupem. Je za nimi vidět práce řady lidí, kteří dělají něco navíc. Všechny tyto aktivity napomáhají učitelům v jejich sice složité, ale i zajímavé a smysluplné práci a vedou jednoznačně k obohacení české společnosti. Jednodušeji učitel dítě zaujme a pomůžeme mu v důležitém objevování světa v souvislostech."


 

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.