Kostely zvou od Štědrého dne k návštěvě betlémů

neděle 25. prosince 2016 ·

Přes tři desítky betlémů si mohou prohlédnout lidé v pražských kostelích. Přístupné budou od Štědrého dne po celou vánoční dobu. Aby procházka po křesťanských chrámech, kde jsou vystaveny jesličky, byla pro děti a jejich rodiče příjemnější a působivější, vydalo pražské arcibiskupství průvodce po betlémech. V brožuře budou k dispozici informace o nejpozoruhodnějších pražských betlémech. Výstava historických betlémů se koná v Klementinu.

Do projektu Betlémy 2016 se letos zapojilo další sedm kostelů. Brožurka tedy nabídne prohlídku 36 betlémů. Obsahuje stručnou historii betlémů, časový rozpis, kdy je možné betlémy navštívit, i čas nedělních bohoslužeb.

V pražském Klementinu se již od konce listopadu koná výstava historických betlémů. Na návštěvníky čekají exponáty vzniklé v období od baroka do konce druhé světové války. Základ výstavy tvoří dřevěné betlémy z nejvýznamnějších betlémářských oblastí celé republiky. Kromě klasických dřevěných a papírových betlémů jsou k vidění exponáty vyrobené z vosku, cukru nebo směsi sádry a dřevěných pilin.


Celý text naleznete zde

1 komentářů:

RP řekl(a)...
25. prosince 2016 14:20  

V kterém vesmíru se to týká ČEskÉ ŠKOLY??????

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.