Valachová chce kolem Prahy postavit nové školy za víc než dvě miliardy. Teď se do nich žáci nevejdou

středa 23. listopadu 2016 ·

V okrajových částech Prahy a v jejím okolí by měla do roku 2023 vzniknout nová místa v základních školách pro 3400 žáků. Na rozšíření či stavbu škol v osmi obcích ve Středočeském kraji by měl stát v letech 2016 až 2022 přispět 1,66 miliardy korun. Návrh bude ve středu schvalovat vláda. Obce kolem hlavního města mají velké problémy s kapacitou základních škol. Kvůli rozšiřováním obcí se do škol děti nevejdou, učí se ve sborovnách či v jídelně. Informuje server Aktuálně.cz.


Nové učebny mají kromě Řeporyjí a Čakovic vzniknout v Rudné u Prahy, Jesenici, Psárech, Čelákovicích, Říčanech, Ondřejově, Úvalech a v území svazku obcí Jenštejn, Podolanka a Přezletice, sdělila ministryněKateřina Valachová. Z demografické analýzy, kterou si v létě nechalo vypracovat ministerstvo školství, totiž vyplývá, že v těchto oblastech hrozí problém s nedostatečnou kapacitou. "Zatímco drtivá většina republiky má podle školské matriky kapacitu dostatečnou, tak právě střední Čechy mají hned několik okresů, které jsou nedostatečné," uvedla Valachová.

Z dotací by mělo být vybudováno celkem 115 nových učeben základních škol s prvním i druhým stupněm. Spoluúčast obcí bude 15 nebo 30 procent, celkové náklady tak budou 2,2 miliardy korun.


Celý text naleznete zde

1 komentářů:

aknelka řekl(a)...
23. listopadu 2016 18:22  

A to se to nevědělo dřív?Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.