Práce se stereotypy ve výuce celospolečenských témat

čtvrtek 17. listopadu 2016 ·

„Ocitli jste se někdy v situaci, kdy jste nevěděli, jak reagovat na názory svých žáků? Jak se z pozice učitele vypořádat s kouzelnou formulí všichni mají právo na svůj názor? Jakou roli v tom hrají hodnoty, které učitel zastává?“ Těmito otázkami zve Multikulturní centrum Praha na dvoudenní seminář s akreditací MŠMT: „Jak na ně?! aneb Práce se stereotypy ve výuce celospolečenských témat“.


Na semináři se bude diskutovat o tom, jaké mohou být role učitele při práci s aktuálními tématy ve třídě, jak může učitel reagovat tváří v tvář stereotypům svých žáků i o tom, co za stereotypy stojí. Velký důraz je kladen na práci s hodnotami, které mohou učiteli pomoci během názorových střetů učitele s žáky nebo mezi žáky navzájem. Seminářem se budou prolínat teoretické i praktické části.

Termín:
pátek 25. 11. 2016 10.00-17.00
sobota 26. 11. 2015, 9.00-16.00


Více informací naleznete zde

0 komentářů:Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.