Rektor Masarykovy univerzity vyzval studenty, aby šli k volbám

pátek 7. října 2016 ·

„Proč bychom měli o tom, jak bude v budoucnu vypadat střední školství, zdravotní a sociální péče nebo doprava v regionech, rozhodovat dominantně jen my, kteří jsme se ocitli už za polovinou průměrné délky života?“, píše mimo jiné rektor brněnské Masarykovy univerzity mikuláš Bek na svém profilu na Facebooku. Na jeho výzvu upozorňuje server Aktuálně.cz.


Mikuláš Bek (facebook.com)
Mikuláš Bek v rozhvoru pro Aktuálně.cz vysvětlil, že se obává malé účasti mladých voličů a toho, že volit budou především vyhraněné protestní skupiny. Do centra pozornosti se pak mohou dostat „virtuální témata“, která nemají s krajskou politikou nic společného, ale někteří kandidáti se jimi zaklínají.

“Jestliže mám v balíčku hlasovacích lístků asi čtyři kandidátky, které se týkají islámu a imigrantů, a přitom jsou volby o tom, jestli bude silnice do města, kde bydlím, sjízdná nebo ne, to je opravdu typ virtuálních témat, která nemají s agendou krajského zastupitelstva nic společného,” říká Bek pro server Aktuálně.cz.Plné znění Bekovy výzvy na Facebooku:

Milí studenti Masarykovy univerzity,

nebylo to dosud zvykem, ale rád bych Vás vyzval k něčemu, co možná někteří z Vás nepovažují za důležité, totiž k tomu, abyste volili v nadcházejících krajských a senátních volbách. A to jednoduše proto, že není dobré, když vzorek těch, kteří k volbám přijdou, nereprezentuje populaci oprávněných voličů v některých základních demografických charakteristikách, například věku. Proč bychom měli o tom, jak bude v budoucnu vypadat střední školství, zdravotní a sociální péče nebo doprava v regionech, rozhodovat dominantně jen my, kteří jsme se ocitli už za polovinou průměrné délky života? S věkem se ostatně nedostatavuje jen moudrost, ale také riziko její ztráty. Je samozřejmě těžké zvolit dobře, ale k tomu, abyste nezvolili úplně špatně, přece stačí vzít rozum do hrsti. K posouzení toho, zda Vám strany nabízí řešení skutečných nebo virtuálních problémů, totiž ani celého rozumu není třeba, hrst docela stačí. Přeji Vám šťastnou ruku.


Celý text na Aktuálně.cz naleznete zde

1 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
7. října 2016 v 19:15  

vyzval studenty, aby šli k volbám

Marně

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.