NIDV nabízí příležitost bezplatné metodické podpory uvádějících a čerstvě nastoupivších učitelů

středa 19. října 2016 ·

Zapojení do projektu spočívá v účasti vybraného zkušeného, a také začínajícího učitele na 6 jednodenních seminářích konaných v průběhu školního roku 2016/2017.

Semináře pomohou připravit mentora i mentee na jejich cestu směřující k podporujícímu pedagogickému týmu ve vaší škole. Semináře se uskuteční v Praze a budou lektorovány a facilitovány zkušenými odborníky z praxe škol.

Výstupem bude odborně připravený mentor, kvalitně řízený proces uvádění nového učitele a sdílení praxe, který může posloužit dalším nastupujícím učitelům.


Uzávěrka přihlášek je 24. října, první setkání se koná 3. listopadu.


Podrobnosti naleznete zde

9 komentářů:

mirek vaněk řekl(a)...
19. října 2016 12:35  

Jak může NIDV radit jak mentorovat, když není schopen poradit ani zkušeným učitelům? Když hledám informace pro svou práci strávím hodiny na netu. A ne vždy najdu. Kde je tedy ta podpora?
Takže místo aby si ředitel vybral zkušeného učitele, jako mentora, vybere to NIDV. Jak? Kdo se přihlásí?

Zdeněk Sotolář řekl(a)...
19. října 2016 13:25  

Pozoruhodně rychlá reakce na ještě neschválený (nebo jo?) kariérní řád zavádějící tuto zbytečnou pozici. Co si o tom myslet?

Nicka Pytlik řekl(a)...
19. října 2016 15:04  

Bezplatně? On tu ještě někdo něco dělá jen tak? Něco jako dárek zdarma?
Napadlo mě, že zřízení početného a trvalého sboru mentorů by mohla být jednou z cest, jak dostat důchodce ze škol, aby uvolnili svoje místo právě těm čerstvým pedagogům.
V každém případě jsem se dozvěděl, kdo je to ten mentík, a co je ta falicitace. Původně jsem si myslel, že je to nějaká sexuální technika, takže jsem se o to nijak zvlášť nezajímal.

Nicka Pytlik řekl(a)...
19. října 2016 15:05  

No jo, vlastně... facilitace!
To jsme celí my, dyskaří.

Ygrain řekl(a)...
19. října 2016 18:00  

A šlo by taky vyškolit v používání češtiny? Protože jestli máme speakovat anglicky, tak navrhuju zavést i termín dementor.

Eva Adamová řekl(a)...
19. října 2016 18:13  

Nevím, jestli je vhodné ukazovat čerstvým absolventům školství hned v celé jeho kráse. K té hrůze, kterou budou zažívat přímo na place ve školách, jim zároveň napálkovat lesk a bídu školení (zejména těch rychlokvašených projektových), mi přijde jako holý nerozum.

Fanda Moudry řekl(a)...
19. října 2016 23:01  

" na 6 jednodenních seminářích konaných v průběhu školního roku 2016/2017. "

6x8 = 48 hodin. Báječně strávený den. Jen doufám, že budeme suplovat a suplovat a to rovnou za dva. A zadarmo! Ideální by byly soboty a neděle. To se tam však nikdo nepřihlásí.

Simona CARCY řekl(a)...
20. října 2016 12:31  

Ještě nikoho nenapadlo poukázat na okolnost, že bezplatná metodická podpora bude poskytována i těm ohavným soukromým školám. Jak k tomu přijdoooou?

BP řekl(a)...
20. října 2016 19:55  

Hurrráááá, všichni do Prahy!!!!!!!!Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.