Ministryně školství bude chtít zlepšit napjaté vztahy mezi prezidentem a akademiky

sobota 29. října 2016 ·

Většina rektorů veřejných vysokých škol bojkotovala předávání cen na Hradě. Mimo jiné proto, že pozvání nedostal rektor Masarykovy univerzity Mikuláš Bek. Podle mluvčího Hradu Jiřího Ovčáčka prezident Zeman uvažuje, že rektory už na Hrad zvát nebude. Ministryně Valachová ale Českému rozhlasu řekla, že se bude snažit spory urovnat.


Kateřina Valachová (vláda.cz)
„Určitě o tom budu osobně mluvit s panem prezidentem republiky a žádat ho, aby k takovýmto krokům se neuchyloval. A věřím, že se mně podaří naplnit ten příští rok víc ten odkaz soudržnosti, než se nám to podařilo letos,“ uvedla Valachová pro ČRo.

5 komentářů:

m vanek řekl(a)...
29. října 2016 9:31  

Paní ministyně má málo starostí se svým resortem?

Janek Wagner řekl(a)...
29. října 2016 9:42  

ROFL

Jirka řekl(a)...
29. října 2016 13:21  

OMG

Nicka Pytlik řekl(a)...
29. října 2016 16:53  

U toho bych chtěl být. Jako že
'Tak kluci, už toho nechte! Pojdte sem, a hezky si podejte ruce.'
Především bych rád viděl výraz bedlivě naslouchajícího prezidentského mluvčího.
Paní ministryně má poněkud svérázný smysl pro humor.

Fanda Moudry řekl(a)...
30. října 2016 7:55  

A má na to paní Kateřina necelý rok. Zřejmě se ale nezadaří.Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.