Kulatý stůl SKAV a EDUin na téma „S jakými problémy se potýkají školy při zavádění inkluzivních opatření?“

sobota 15. října 2016 ·

Cílem kulatého stolu je hledat odpovědi na otázky: Jak velká změna pro školy od 1. září nastala a v čem spočívá? Co školy uvítaly v souvislosti s novou legislativou a věří, že to do budoucna přinese pozitivní změnu? Jak se to projevilo ve třídách v práci se žáky? Jaké jsou reakce pedagogů? Co v současnosti nefunguje a za jakých podmínek je reálné, aby to do budoucna bylo funkční? Jak vypadá aktuální situace ohledně financí na inkluzi?

Pozvaní účastníci panelové diskuze:

- Zuzana Bukovská, ředitelka ZŠ Votice
- Jan Korda, ředitel ZŠ Lyčkovo nám., Praha 7
- Václava Masáková, ředitelka Pedagogicko-psychologické poradny pro Prahu 1, 2 a 4
- Šárka Šantrochová, ředitelka ZŠ Strž, Dvůr Králové nad Labem
- účast zástupce MŠMT v jednání

Moderuje: Tomáš Feřtek, EDUin

Kultaý stůl se koná ve čtvrtek 20. října 2016, od 10,00 do 12,00 hodin v ZŠ Vodičkova 22, Praha 1,

3 komentářů:

Tomáš Barták řekl(a)...
15. října 2016 v 8:10  

Nemohu posoudit, s jakými problémy se potýkají školy. Já jako výchovný poradce a koordinátor inkluze (tak se ta moje funkce tuším jmenuje) se potýkám:
1. s nedostatkem času na tuto práci a tím pádem s nedostatkem času na přípravu na běžnou výuku,
2. s problémy při komunikaci s PPP a SPC při tvorbě individuálních vzdělávacích plánů,
3. s nejasným výkladem zákonů a vyhlášek,
4. s celkově nepřehlednou situací v této oblasti.
Asi bych našel ještě další body, to jen, co mě v první chvíli napadlo.

Ale příští týden navštíví naši školu ČŠI a ta mně určitě vše vysvětlí a zodpoví mé otázky.

Jenom si v těchto dnech stále častěji kladu otázku: Bylo mně to zapotřebí? (Myslím tím, že jsem souhlasil s tím, že budu dělat výchovného poradce. S touto otázkou a prosbou před časem za mnou přišlo vedení školy.)

Několikrát jsem slyše z úst představitelů MŠMT sliby o tom, jak se budou vytvářet podmínky ve školách. Zatím ale platí, že skutek utek. Jako vždy.

Eva Adamová řekl(a)...
15. října 2016 v 8:56  

Tak s výstupy tohoto kulatého stolu se velmi ráda seznámím a zajímalo by mne, který sebevrah z ministerstva se kulatého stolu zúčastní.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...
15. října 2016 v 9:10  

"Ale příští týden navštíví naši školu ČŠI a ta mně určitě vše vysvětlí a zodpoví mé otázky."

Bohužel ani ČŠI neumí vše vysvětlit a neumí zodpovědět na otázky. Naopak jsme společně našli další nejasnosti tohoto přechodného období. Ani ČŠI se nedočkala pomoci. Vyhláška 27 byla připravena špatně a její "tip top" rozjezd paní ministryni Valachové evidentně nevyšel. (A to je právnica...)

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.