Ve Francii budou radikální islamisty převychovávat na internátech

pátek 16. září 2016 ·

Francie chce bránit radikalizaci mladých lidí, které do svých řad láká Islámský stát. Na středozápadě země se tak na konci září otevře první deradikalizační centrum pro mladistvé, již se cítí být pod vlivem extremistických myšlenek. Desetiměsíční pobyt v zámecké budově bude dobrovolný. Informuje o tom server Aktuálně.cz.

Nápravné zařízení připomíná internát - nechybí tu třídy, tělocvična či rozlehlá zahrada. Na rozdíl od vysokoškolských kolejí jsou ale na oknech mříže. Centrum pro prevenci, integraci a občanství přijme koncem měsíce prvních dvanáct "pacientů" ve věku od osmnácti do třiceti let. Do budoucna chce vláda otevřít ještě dalších jedenáct center, která mají předcházet radikalizaci mládeže. 

Kritici projektu namítají, že jde o pouhé experimentování bez konkrétnějšího plánu a především bez záruky viditelných výsledků. "Myslím, že je nemožné vymazat ideologii nebo víru z hlavy. Nikomu v historii psychologie, opravdu nikomu, se to nepovedlo," cituje deník Washington Post sociologa Géralda Bronnera.

Celý text naleznete zde

1 komentářů:

Jiri Janecek řekl(a)...
16. září 2016 v 11:26  

Nevím, získávat zprávy z Francie přes Washington Post je celkem smutná vizitka našich novin (ne že bych od aktualne něco čekal - snad kromě nediskuzí pod články na citlivá témata). Možná, kdyby překládali aspoň z francouzských novin, vyhnuli by se tomu originálnímu termínu "středozápad Francie". Nebo "nápravné zařízení", kde pobyt je dobrovolný...

Jinak k tématu nic moc víc... Snad jen že zahrady, tělocvičny a třídy jsou i ve vězení, blázinci nebo škole. A přeindoktrinovávat delikventy ve věku 18-30 je - aspoň podle zastaralých poznatků z oblasti psychologie a neurověd - celkem pozdě.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.