Minifestival řemesel chce motivovat žáky 8. a 9. tříd ke studiu řemesla

neděle 11. září 2016 ·

Téměř dvacet krajských středních odborných škol se představí během příštího týdne na tematické přehlídce s názvem Minifestival řemesel, který pořádá Kraj Vysočina v pěti městech Vysočiny. Cílem akce je oslovit především žáky a žákyně 8. a 9. tříd základních škol a motivovat je ke studiu řemesla na odborných školách. Návštěvníci budou mít možnost vyzkoušet si tradiční i moderní řemesla.

Akce začíná 12. září v Telči a pak se přesunuje do Žďáru nad Sázavou, Havlíčkova Brodu, Třebíče a Pelhřimova. Součástí Minifestivalu řemesel je i prezentace projektu Postav si svoje auto, v rámci kterého studenti technicky zaměřených odborných škol sestavili sedm originálních sportovních vozů.

Podrobnosti naleznete zde

7 komentářů:

tyrjir řekl(a)...
11. září 2016 16:18  

Dřív bylo technické vzdělávání systémovou součástí vzdělávání v českých základních školách. Dnes to řešíme festivaly.

Bravo, vážení tvůrci a realizátoři systému RVP/ŠVP!

Budou si na tom festivalu žáci a učitelé moci vyrobit třeba mávátka? :)))


J.Týř

Fanda Moudry řekl(a)...
11. září 2016 17:16  
Tento komentář byl odstraněn autorem.
Jana Karvaiová řekl(a)...
11. září 2016 17:26  

Dílny,dílny dílny

Fanda Moudry řekl(a)...
11. září 2016 18:40  

Chybí aprobace M-F-CH-ICT a chybí řemeslníci. Ubývá jich geometrickou řadou. Jisté základy pracovní výchovy má poskytnout škola. O tom není pochyb a už na to i přicházíme.

Nicka Pytlik řekl(a)...
11. září 2016 22:47  

Dílny,dílny dílny

Učitelé dílen metamorfovali v průvodce enviromentální, etickou a mediální výchovou.

Zdeněk Sotolář řekl(a)...
12. září 2016 20:06  

Jen aby nám vrchnost nezavedla koordinátora dílenských prací!

Fanda Moudry řekl(a)...
12. září 2016 23:44  

12. září 2016 20:06

Díval jsem se do ročního plánu. Všichni učitelé už něco koordinují. Až je to k smíchu.Články dle data

Učitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.