Právo: Každý pátý deváťák už zkusil marihuanu

pondělí 8. srpna 2016 ·

Podle posledního výzkumu, který na několika brněnských základních školách dělala organizace Podané ruce, má každý pátý žák devátých tříd zkušenosti s marihuanou. Kouření „trávy“ je podle výzkumníků rozšířené zřejmě i proto, že děti nevnímají marihuanu jako nebezpečnou drogu. O výzkumu informuje deník Právo

„Počátek užívání konopí jsme zaznamenali ve 12 letech, což bylo jen málo přes jedno procento, ale do patnácti let se to vyšplhalo až k 20 procentům,“ popsal vedoucí Centra prevence organizace Podané ruce Jan Veselý. Se sedativy podle něj experimentovala už čtyři procenta dětí.

Horší situace je ovšem pokud jde o tabák a cigarety: Téměř každého desátého žáka lze označit za pravidelného kuřáka a více než 16 procent dětí má opakovanou zkušenost s opilostí.

Celý text naleznete zde.

1 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...
9. srpna 2016 v 13:53  

Celý text naleznete zde.

Nenašel jsem. A tak se ptám, jestli se jedná o žáky všech škol, nebo jen státních?
Před chvílí byl na čt24 rozhovor s Petrem Chalušem o soukromých školách. Slušný stendap. A tak by mne zajímalo, jestli děti rodičů, které chtějí pro svoje děti vzdělávací alternativu, také hulí a chlastají.

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.