Právo: Jedinečná výstava o vesmíru bude od září v Českých Budějovicích.

úterý 9. srpna 2016 ·

České Budějovice budou od 21. září až do 10. ledna jediným místem v České republice, kde bude možné vidět unikátní expozici Accelerating Science připravenou Evropskou organizací pro jaderný výzkum CERN v Ženevě za podpory Dudley Wright Foundation. Návštěvníci se se v pavilónu B na českobudějovickém Výstavišti dozvědí, co je hmota, jak vznikla, z čeho jsou tvořeny hvězdy a planety, co se děje v mlžné komoře i k čemu slouží hadronový urychlovač částic. Informuje o tom deník Právo ze dne 9.8. 2016.

Cílem výstavy je vzbudit zájem o vědu mezi žáky základních a středních škol, kteří jsou hlavní cílovou skupinou akce. Návštěva výstavy by se tak mohla stát součástí výuky.

0 komentářů:

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.