Odbory: Učitelské platy by tři roky po sobě měly růst alespoň o 15 procent

úterý 30. srpna 2016 ·

Platy učitelů by se v každém z následujících tří let měly zvýšit alespoň o 15 procent, žádají školské odbory. Požadavek zveřejnily na dnešní tiskové konferenci. Pokud se zohlední růst průměrné mzdy, tak by se díky tomu výdělky pedagogů měly do roku 2020 dostat nad hranici 130 procent průměrné mzdy v zemi. Kampaň Konec Levných Učitelů proto bude pokračovat i poté, co stát vyčlení na platy učitelů od září o osm procent více peněz než dosud.

"Požadujeme minimálně 15 procent do objemu mzdových prostředků, nikoliv do školství jako takového. Abychom těch 130 procent průměrného platu dosáhli, tak by tři roky muselo být 15 procent. S tím, že se předpokládá, že v ostatních resortech poroste plat o pět procent," řekla na tiskové konferenci místopředsedkyně školských odborů Markéta Seidlová.

Pokud by odbory své požadavky prosadily, v roce 2020 by měl být podle jejich propočtu průměrný plat učitelů 46.409 korun.

Další informace naleznete zde

7 komentářů:

Tomáš Barták řekl(a)...
30. srpna 2016 v 15:03  

Odbory. Co dobrého v poslední době od nich vzešlo? Opět ten jejich podmiňovací způsob: by měly růst. Celá ta organizace zaspala jako Šípková Růženka někdy hodně dávno. Řeči, řeči. A skutek utek. Kdy do toho šlápnou a postaví se do čela stávky? Asi nikdy.

BP řekl(a)...
30. srpna 2016 v 17:16  

Jste členem odborů? Přiznám se, že já ne. A to je asi právě ta chyba!

Unknown řekl(a)...
30. srpna 2016 v 19:47  

Tak to by určitě měly....alespoň.
To je opravdu "věcná" informace hodná odborů.

krtek řekl(a)...
30. srpna 2016 v 20:25  

Budete stávkovat? Budou ostatní stávkovat? Budu sám stávkovat? Den? Dva? Tři? Do "roztrhání těla"? Spokojím se s 9,5%? S 11%? ...
Nějak mám víc otázek než odpovědí...

Jiri Janecek řekl(a)...
31. srpna 2016 v 6:19  

Nevím... Trošku to působí, jako by laciná flundra, která právě šla s vojákama za nylonky, začala žvanit něco o tom, že ve vztahu by měla být dlouhodobá perspektiva a láska...
Doufám, že si aspoň nechají ta modrá trička, dokud to těch 130 % nebude. Vyčíslovat na koruny to dneska nemusí, většina učitelů snad pozná, až ten okamžik přijde.

mirek vaněk řekl(a)...
31. srpna 2016 v 7:50  

Ano, když konečně po letech mírného boje odborů v mezích ministerstkých úředníků budou mít učitelé 46 000 měsíčně, bude mít každá uklízečka 50 000.

tyrjir řekl(a)...
31. srpna 2016 v 12:58  

To, co předvádějí odbory, MŠMT a vláda bylo vidět i na včerejším odborářském brífingu:

Nesměle přednášené nedostačující požadavky za přítomnosti zástupců nevládních neziskovek! Proč tam nebyli učitelé? Učitelům má stačit 1,3 násobek průměrného platu, když VŠ kvalifikovaní pracovníci mají cca dvojnásobek?! Paní ministryně prý ten 1,3 násobek sama vymyslela...

Tady už, myslím, přestává legrace.

Co nám tím vším chtějí odbory, MŠMT a Vláda ČESKÉ REPUBLIKY říci?

TOHLE JE VZDĚLÁVACÍ POLITIKA A TOHLE JSOU ŠKOLSKÉ ODBORY V ČESKU?!


Viz brífing "školských odborů" od 30.48 min:

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10101491767-studio-ct24/216411058060830

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.