Český student zvítězil na mezinárodní olympiádě v informatice

středa 24. srpna 2016 ·

Student pražského Gymnázia Jana Keplera Václav Volhejn získal zlatou medaili z mezinárodní olympiády v informatice. Olympiáda (International Olympiad in Informatics), se letos konala od 12. do 19. srpna v ruské Kazani.

International Olympiad in Informatics (IOI) je soutěž studentů středních škol, kteří v daném školním roce nesmí být starší než 19 let. Jejím cílem je porovnat úroveň dovedností středoškolských studentů informatiky v mezinárodním měřítku. IOI je řazena k mezinárodním olympiádám z matematiky a fyziky jako zatím nejmladší ze soustavy mezinárodních olympiád podporovaných organizací UNESCO.

1 komentářů:

Unknown řekl(a)...
24. srpna 2016 v 8:45  

Srdečné blahopřání vynikajícímu studentovi i jeho učitelům.
Že by to české školství přece jenom nebylo tak špatné????

Články dle dataUčitelské listy

Nabídka práce

Česká škola - portál pro ZŠ a SŠ

Česká škola poskytuje svým čtenářům diskusní prostor k vyjádření názorů na školskou problematiku. Tyto příspěvky se nemusí shodovat se stanoviskem redakce České školy a jsou uveřejňovány jako podnět k dalším diskusím.

Obsah článků nemusí vyjadřovat stanovisko redakce nebo vydavatele Albatros Media, a.s.


Všechna práva vyhrazena.

Tento server dodržuje právní předpisy
o ochraně osobních údajů.

ISSN 1213-6018
Licence Creative Commons

Obsah podléhá licenci Creative Commons Uveďte autora-Neužívejte dílo komerčně-Nezasahujte do díla 3.0 Česká republika, pokud není uvedeno jinak nebo nejde-li o tiskové zprávy.WebArchiv - archiv českého webuTyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.